Yaşlanma İle Gelen Başlıca Hastalıklar

Yaşlanma İle Gelen Başlıca HastalıklarALZHEİMER HASTALIĞI

Unutkanlık hepimizin zaman zaman yaşadığı bir sorundur. Fakat, unuttuklarımızı hatırlamamız uzun sürmez. Çoğu stresli iş ortamı, yorgunluk gibi faktörlerden kaynaklanır. Bunlar basit unutkanlıklardır. Günlük yaşamımızı etkileyen bir problem değildir.

Alzheimer, yaş ilerledikçe unutkanlıkla ortaya çıkan, hafıza, konuşma gibi durumlarda sorunlar yaşanan, günlük yaşamın gerektirdiklerini uygulayamama gibi problemlere yol açan bir hastalıktır.

Geri dönüşümü olmayan ve ilerleyen bir hastalık olan alzheimer, halk arasında bunama olarak bilinir. Beynin fonksiyonlarında bozukluk vardır. Hastanın düşünmesinde sorun ortaya çıkar. Alzheimer, ciddi bir hastalıktır. Belirtiler görüldükten 7-8 yıl sonra ölüme yol açabilmektedir.

Sosyal Faliyetler

sosyal hizmetler

Spor salonumuz, hobi odamız, yemek salonumuz, dinlenme ve eğlence için değişik tarzlarda düzenlenmiş salonlarımız, kütüphanemiz, günlük gazete köşemiz, geniş ve güzel teras ve verandamız bulunmaktadır.

Kurumumuzda dini bayramlar, doğum günleri gibi zamanlarda kutlamalar yapılmaktadır.

Özel donanımlı 100 kişilik konferans salonumuzda misafilerimiz için sinema, tiyatro, müzik gösterileri gibi bir çok sosyal faliyetler yapılabilmekte, misafirlerimiz ve yakınları için konunun uzmanları tarafından konferanslar düzenlenebilmektedir.

Kamera Sistemi

Kamera SistemiYetki tanımlanan müşterilerimiz için , yaşlısını görebileceği sınırlı kameralardan internet üzerinden görüntü alabilmesi sağlanmaktadır. Lütfen detaylı bilgi için iletişime geçiniz.