HİZMETLERİMİZKısa Süreli Bakım Hizmeti

Kurumumuzda verdiğimiz bu hizmet siz hasta yakınlarının dinlenmesi ve fiziksel hastalıklar veya büyük ameliyatlar sonrasında geçici süre ile özel bakıma ihtiyaç duyan yakınlarıza evde hastane ortamı sağlamanın güçlüğü açısından bir olanak görevi görür. Tatile giderken yada hastane sonrası bakıma ihtiyaç duyan yakınlarınızın  iyileşip  normal yaşamına dönünceye kadar kısmi sürelerle misafir edip, kaldığı süre boyunca uzman kadromuzla ilaç ve sağlık takipleri tedavi sürecinde olan hastalara tedavi takibi, kişiye özel beslenme programı, sosyal aktiviteler gibi her türlü ihtiyacını karşılamaktayız. Geçici bakım hizmetimiz günlük ,haftalık yada aylık sürelerde olabilir bu sürelerde hastaneden çıkmış hasta 24 saat uzman doktor ve hemşire kontrolünde hastane sonrası dönemini atlatır.yalnız kalmaz ve evde oluşabilicek riskleri ortadan kaldırmış oluruz.

 

Gündüzlü Bakım Hizmeti

Gündüz sizler işinizde yada dışarıda olduğunuzda yakınlarınız evde yalnız kalmasın. Onları gün boyu tesisimizde ağırlıyoruz. Tesiste bulunan sosyal aktivitelerle keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Bu hizmetimize 3 ana öğün yemek, çay ve kahve servislerinin yanı sıra oyun salonlarımızda da güzel vakitler geçirmelerini, sağlık şikayetleri var ise tesisimizde görevli doktor, psikiyatrist ve sosyal hizmet uzmanlarıyla terapilere katılmalarını sağlayacak programlar hazırlıyoruz. Ayrıca hobi salonlarımızda istedikleri hobileri gerçekleştirebilecekleri olanaklar sağlıyoruz.

Sağlıklı Yaşlı Bakımı

Liman huzurevi ve yaşlı bakım merkezinde 55 yaş üzerindeki herhangi bir  desteğe ihtiyaç duymayan bireylere de konaklama ve bakım hizmetleri vermekteyiz.  Yaşlı bakımı tecrübe ve özen gerektiren bir alandır.Belirli bir yaştan sonra insanlar kendilerini yalnız ve sosyal hayattan kopmuş hissedebilirler ve bu durum hem kişi hem de yakınları açısından üzücü bir durumdur.kişinin sosyalleşmesi, kendi yaşıtlarının olduğu bir ortamda hayatına devam etmesi ve kendini daha mutlu hissetmesi için Liman huzurevi olarak:

Aldığı ilaçların takip edilebileceği

Düzenli sağlık kontrollerinin yapılacağı

Kendi yaşıtlarıyla sosyal imkanlar sağlayabileceği

Diyetisyenin kişiye özel olarak belirlediği beslenme programının uygulanacağı

Spor yapabileceği bir ortam sunmaktayız.

Yatağa veya Cihaza Bağlı Yaşlı Bakımı

Çeşitli hastalıklar nedeniyle yatağa bağımlı hale gelmiş, felç geçirmiş, artık yaşamını yatağa bağımlı olrak sürdürecek yada bilinç kapanmış yaşantısını cihazlarla sürdürmek zorunda kalan hastalarında bakımını üstleniyoruz. Yoğun bakımdan çıkan ve evde klinik ortamı kurmak zorunda olduğunuz yakınınızı bize emanet  edebilirsiniz. Bu konuda eğitim almış sertifikalı ve deneyimli kadromuzla dahiliye. Nöroloji ve psikiyatri doktorlarımız eşliğinde gereken üst düzey hizmeti vermekteyiz.

Desteğe İhtiyaç Duyan Yaşlı Bakımı

Sağlıklı bir yaşamın gereklerini yerine getirmek için konforlu yaşam alanlarının oluşturulmasından başlayan süreçte Liman her adımda yanınızdadır. Uygun ve dengeli bir beslenme planı oluşturulması, tansiyon, şeker takibi, sıvı  takibi gibi genel sağlık kontrollerinin yanında ilaç takip cetvellerinin uygulanması sorumlu personel tarafından sağlanır. .Desteğe ve bakıma ihtiyaç duyan alzehimer ve demans, parkinson  gibi rahatsızlıkları olan yaşlılara hizmet vermek uzman konsültan ve kadrolu hekimlerimiz, tecrübeli hemşirelerimiz ve sertifikalı hasta bakıcılarımız ile birlikte uyumlu bir şekilde çalışarak sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve kusursuz olarak yerine getirilmesi temel hedefimizdir. Bu tür hastalıklarda sevgi, hoşgörü, ilgi, alaka ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi bu hastalıkların ilerleyişini yavaşlatır. Bu amaç ve görev bilinciyle hareket etmekteyız.